Telefon : +90 (533) 457 37 43

online terapi

Online Terapi Nedir?

Online terapi yüzyüze terapi yöntemlerinin online olarak uygulanmasıdır yani yeni, etkisi az ya da çok ve farklı bir terapi yöntemi değildir. Danışan ve psikoloğun yüzyüze görüşme sağlaması mümkün olmayan durumlarda ve bazen de danışanın tercihine bağlı olarak online ortamda görüntülü olarak sürdürülür. Şu ana kadar özellikle şehirdışı/yurtdışındaki danışanlar ile ya da çeşitli sebeplerden dolayı ofis ortamına gelemeyen danışanlar ile uygulanan online terapi son günlerde coronavirus sebebi ile yaygınlaşmıştır.

Online Terapi Nasıl Yapılır?

Danışanlarımız 0232 323 03 03 numarasından randevularını oluşturuyorlar. Sonrasında danışanlarımız ile iletişime geçiyoruz ve hangi programı kullanacağımızı netleştiriyoruz. Genelde skype, whatsapp görüntülü arama ya da psikolojik danışmanlık için kullanılan internet sitelerinden görüntülü olarak seansımızı sürdürüyoruz.

Online Terapi için Gereklilikler Nelerdir?

Seans saati sırasında hazır olmanız, sessiz ve uygun bir ortamda bulunmanız, internet bağlantınızın olması temel gereklilikler. Bulunduğunuz odada sizden başka kimse olmaması, seans süresince rahatsız edilmeyeceğinizden emin olmanız ve dikkatinizi dağıtacak herhangi bir unsur olmaması gerekiyor.

Hangi Kişiler Için Uygundur?

Online Terapi, terapisi halihazırda devam eden ve herhangi bir sorundan dolayı terapiye başlamak isteyen kişiler için uygundur. Özellikle coronavirüs gündemi ile beraber kaygı yaşayan, sakinleşemeyen, dikkat ve odağında bozulmalar olan, günü planlamakta zorluk çeken, kontrolü yitirdiğini hisseden, depresif hisseden, öfke ve duygusal problemler yaşayan kişiler online terapiden fayda göreceklerdir. Tabi ki sorununuz gündem ile ilgili olmak zorunda değil. Çoğumuzun evden çalıştığı ve kısmen daha esnek saatlere sahip olduğu bu süreç uzun zamandır ertelediğiniz terapi sürecinize başlamak için iyi bir fırsat olabilir.

Online EMDR Yapılır mı?

Evet! Terapisi yarım kalmış bir çok danışanımızla EMDR sürecini online olarak devam ettiriyoruz. Telefonunuza indirmeniz için göndereceğimiz bir uygulama ile online EMDR’ı çok rahat bir şekilde uyguluyoruz. Eğer bu sizin için mümkün değilse de bizim sizi yönlendireceğimiz diğer yöntemler ile EMDR terapisini devam ettiriyoruz.

Psikolojimizin önemli olduğu günler geçiriyoruz. Psikolojik iyi oluş halinize gereken önemi verin ve terapi almayı deneyin. Online terapi hakkında kafanızda soru işareti var ise bize ulaşmaktan çekinmeyin.

İletişim: 0232 323 03 03 

Hemen Ara
Yol Tarifi Al