Telefon : +90 (533) 457 37 43

Cinsel Terapi

CİNSEL TERAPİ

Cinsel sorunların çözümünde en önemli faktör problemin varlığını kabul etmek ve çözüm için utanma sıkılma yaşamadan harekete geçmektir. Sağlık ile ilgili bir sorun yok sayılmamalı ve konusunda uzman bir kişiden yardım istemekten çekinilmemelidir.

Cinsel problemler fizyolojik ve psikolojik sebepler sonucu oluşmaktadır. Sorunun kaynağında fizyolojik bir sebep olmadığı bulgusu var ise olayın psikolojik boyutuna eğilmek gerekir. Merkezimizde etkinliği kanıtlanmış terapi yöntemleri uygulanmaktadır.

Merkezimizdeki tüm görüşmeler gönüllülük ve gizlilik esaslarına bağlı kalınarak yapılır. Bu görüşmelerde ilk seansta kişinin ne tür değişimler hedeflediği tespit edilir ve kişinin hedefleri doğrultusunda çözüm için yapılacaklar belirlenir. Merkezimizde terapinin içeriği ve kullanılacak terapi yöntemi kişiye özgü olarak yapılandırılır.

Birçok çift mahremiyet olarak düşünüp sorunlarının çözümü çok basit bile olsa yardım aramaktan çekinerek doyurucu bir cinsel hayat yaşamayı ertelerler. Cinsel problemler çiftlerin arasındaki ilişkiyi olumsuz yönde etkilemekte ve zaman zaman bireysel yetersizlik ve suçlama duygusuna neden olabilmektedir. Cinsel terapi çiftler ile bireysel ve çift seansı olarak sürdürülmektedir. Cinsel terapi sanıldığının aksine etkili ve kısa sürede sonuç alınabilecek yöntemlere sahiptir. Eğer cinsel bir problem yaşıyor ve yaşam kalitenizin olumsuz etkilendiğini düşünüyorsanız, hiç vakit kaybetmeden profesyonel destek almak için merkezimizi arayıp çözüme doğru ilk adımı atabilirsiniz.

 

CİNSEL TERAPİ UYGULANAN BAŞLICA SORUNLAR

  • Vajinismus
  • Cinsel İsteksizlik
  • Erken Boşalma
  • İktidarsızlık
  • Orgazm Olamama
Hemen Ara
Yol Tarifi Al